Myszkotki

Myszkotki

Pomysły na miłe spędzenie Dnia Dziecka cz. 2

Mapa Polski – praca plastyczna

Na pewno macie w domu kolorową krepinę, plastelinę, papier kolorowy albo zwykłe kredki. Potrzebujemy kolory odpowiednie do oznaczenia terenów górskich (brązowy lub bordowy), wyżynnych (żółty lub pomarańczowy) i nizinnych (zielony). Jeśli macie kolor niebieski, możecie go wykorzystać do zaznaczenia Morza Bałtyckiego i Wisły.

Z krepiny zróbcie kuleczki, z papieru kolorowego drobne kawałeczki do wydzieranki. Plastelinę można rozcierać paluszkami po kartce. A kredki? No dziecko samo będzie wiedziało 😉.

Pokaż dziecku mapę fizyczną Polski w atlasie albo w internecie. Opowiedz o przyjętych do oznaczania terenu kolorach: co każdy kolor oznacza. 

Następnie wydrukuj naszą mapkę i daj dziecku. Wypełnijcie tereny na mapie Polski odpowiednimi kolorami (dla ułatwienia dodałam ledwo widoczne linie).

Pomysły na miłe spędzenie Dnia Dziecka cz. 2 1 - Pomysły na miłe spędzenie Dnia Dziecka,dzień dziecka,kreatywne prace plastyczne dla dorosłych,zabawy z maluchem,mapa polski,zabawy dla przedszkolaków w domu,zabawy manualne dla dzieci,geografia dla dzieci
Pomysły na miłe spędzenie Dnia Dziecka cz. 2 5 - Myszkotki
Pomysły na miłe spędzenie Dnia Dziecka cz. 2 3 - Pomysły na miłe spędzenie Dnia Dziecka,dzień dziecka,kreatywne prace plastyczne dla dorosłych,zabawy z maluchem,mapa polski,zabawy dla przedszkolaków w domu,zabawy manualne dla dzieci,geografia dla dzieci
Pomysły na miłe spędzenie Dnia Dziecka cz. 2 6 - Myszkotki
Pomysły na miłe spędzenie Dnia Dziecka cz. 2
Przewiń na górę